Dziś imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
         Miesiąc kwiecień przypomina nam o ważnych wydarzeniach historycznych, które odegrały wielką rolę w życiu naszego narodu.

2 kwietnia mija 10 rocznica śmierci naszego ukochanego Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w holu Przedszkola Miejskiego Nr 7 Szczęśliwa Siódemka w Łukowie, tradycyjnie już, zorganizowana została gazetka poświęcona naszemu Wielkiemu Rodakowi, na której znalazły się prace dzieci, fotografie Papieża oraz pozycje książkowe związane z życiem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Dzieci z grupy Misie uczciły naszego Wielkiego Rodaka zapalając znicze pod pomnikiem Papieża.

W piątek 10 kwietnia tysiące osób w całej Polsce oddało hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Marii Kaczyńskiej oraz pozostałym ofiarom katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. W związku z tym wydarzeniem w naszym przedszkolu został zorganizowany kącik pamięci, poświęcony ofiarom katastrofy. Poprzez udział w wystawie, dzieci poznały historię tego tragicznego wydarzenia oraz zapaliły znicze pod pomnikiem ofiar Katynia na Łukowskim Cmentarzu.

Mamy nadzieję, iż w wyniku podejmowanych przez nas działań, pamięć o Wielkich Polakach będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie, a w naszych wychowankach ukształtujemy prawidłowe postawy obywatelskie i patriotyczne.