Dziś imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub

21 MARCA w przedszkolu to bardzo uroczysty dzień.

W tym dniu dzieci ze wszystkich grup, ubrane na żółto, zebrały się w gr. Motylki, aby wspólnie sie pobawić - ŻEGNAĆ ZIMĘ, WITAĆ WIOSNĘ I BAWIĆ SIĘ ZE SŁOŃCEM. Słoneczko napisało list do przedszkolaków, w którym poprosiło, aby się z nim często bawić i zaproponowało zadania do wykonania dla każdej grupy:

- KARSNOLUDKI - miały rozwiązać zagadkę;

- SMERFY - wybrać żółte przedmioty z pudełka;

- MISIE - policzyć żółte przedmioty wybrane przez Misie;

- MOTYLKI - powiedzieć wiersz o słońcu;

- ZUCHY - narysować słoneczko z zawiązanymi oczami.

Wielką niespodzianką było przedstawienie przygotowane przez dzieci z gr. Motylki pt. "Co zrobić z Marzanną tą zimową panną". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że należy ukryć Marzannę w piwnicy. W czasie zabawy odbyła się prezentacja wiosennych kwiatów oraz Marzann przygotowanych przez poszczególne grupy. Nie zabrakło popisów wokalno - tanecznych przy wiosennych piosenkach.

Na zakończenie wszystkie dzieci wyszły na dwór, utworzyły kolorowy korowód, który przemaszerował z uśmiechem i wiosenną piosenką na ustach po całym osiedlu by przywitać Wiosnę.

/E.Drożdżek - gr. Motylki/